У Чернещині на ренту газовидобувників планують побудувати амбулаторію і відремонтувати сільський клуб

02.08.2018

Допомагаючи Чернещенскій сільраді компанія «КУБ-ГАЗ» профінансувала ремонт системи опалення будинку культури та відновлення дороги. Підприємство співпрацює і з місцевою владою, і з місцевим бізнесом. Особлива увага компанії спрямована на потреби дітей

ТОВ «КУБ-ГАЗ» — приватна газовидобувна компанія, заснована в 2000 році. Підприємство займається геологічним вивченням, дослідно-промисловою та промисловою розробкою вуглеводнів на п’яти ліцензійних ділянках. Харківська область — одна з тих, де знаходяться газоконденсатні свердловини компанії.

Ярослав Качурин, генеральний директор ТОВ «КУБ-ГАЗ», переконаний, що компанія повинна допомагати громадам, на територіях яких веде діяльність. Тому підприємство з самого початку бере активну участь в різних соціальних проектах, підтримуючи й фінансуючи їх.

У 2015 році ми перерахували 1 мільйон гривень в Благодійну організацію «Благодійний фонд «Мирний дім» (м.Харків). Цей фонд допомагає сім’’ям загиблих в АТО й постраждалим на Сході України. Ми хочемо, щоб люди, з якими ми живемо й працюємо пліч-о-пліч, відчували себе в безпеці. А території, де вони живуть і працюють, — щоб розвивалися і процвітали.

Також компанія підтримує дитячі організації:

У вересні 2017 роки ми фінансово підтримували проведення дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко» в місті Харків. У липні того ж року ми придбали будівельні матеріали для ремонту даху в Харківському обласному будинку дитини №3. Діти — наше майбутнє, тому ми намагаємося приділяти їм особливу увагу, щоб вони відчували себе комфортно і росли здоровими, — розповідає Ярослав Качурин.

У Борівському районі Харківської області компанія працює з 2009 року. На території Чернещенської сільради в експлуатації ТОВ «КУБ-ГАЗ» знаходяться три газоконденсатні свердловини. Підприємство бере активну участь в житті і розвитку громади с. Чернещина.

Світлана Вразовська, голова Чернещенської сільради, розповіла, що співпраця з компанією почалася в 2009 році. Підприємство допомагає реалізувати всі проекти, які необхідні для поліпшення життя місцевої громади. При цьому платить не лише ренту за видобутий газ на території Чернещинської сільради, а й постійно виділяє кошти в рамках соціально-економічного партнерства:

Нам виділяють значні суми. Рента, отримана за 6 місяців цього року — є вагомою складовою нашого бюджету. І ми спрямовуємо ці кошти на розвиток села.

ТОВ «КУБ-ГАЗ» усвідомлює важливість партнерства з селом, тому не залишається осторонь вирішення багатьох питань.

Агрофірма «Новий шлях» — один із постійних партнерів компанії «КУБ-ГАЗ». Вона також орендує землі Чернещенської сільради, займається рослинництвом і тваринництвом.

Олексій Гомон, генеральний директор агрофірми «Новий Шлях», співпрацює з газовидобувною компанією вже 10 років. Він вважає «КУБ-ГАЗ» постійним партнером у використанні землі та її надр. Обидва підприємства, за словами Олексія Гомона, об’єднують спільні завдання:

У нас спільна мета: зберегти цю красиву землю, природу, села, людей. І в цьому протягом багатьох років відчувається «партнерська рука» «КУБ-ГАЗу». Це й постійна допомога спеціальною технікою для вирівнювання ділянок, і допомога в господарських справах.

«КУБ-ГАЗ» піклується про сільради не перший рік. Компанія давно наполягала, щоб частина ренти залишалася на місцях. Адже громадам, на території яких ведеться газовидобуток, завжди була необхідна компенсація від підприємств і підтримка.

Жителі Чернещина знають і поважають ініціативу:

Я вважаю, що в тому числі завдяки «КУБ-ГАЗу» законодавство про ренту запрацювало і сільрада отримує кошти, — коментує Олексій Гомон.

Наприклад, лише в першому півріччі 2018 року Чернещенська сільрада отримала 202 тисячі гривень від компанії «КУБ-ГАЗ». До кінця року ця сума подвоїться.

Світлана Вразовська розповіла, куди сільрада планує направити кошти:

На ці гроші ми плануємо відремонтувати наш клуб, а саме стелю і фасад. Раніше «КУБ-ГАЗ» вже допоміг нам встановити систему опалення в будинку культури. В неї залили незамерзаючу суміш. Також встановили твердопаливний котел. Крім цього, в нашому населеному пункті ми плануємо побудувати амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Кошти ми вже використовуємо на підготовку документації, земельні питання. Також направляємо кошти від ренти на Чернещенський НВК.

Загальна сума для встановлення системи опалення — 185 тисяч гривень. Але будинок культури — не єдина «велика» допомогу Чернещенській сільраді. У минулому році компанія профінансувала ремонт дороги — виділила 60 тисяч гривень. Раніше допомагала місцевому храму.

Цей храм — справа всього життя Героя України, колишнього директора Агрофірми «Новий Шлях» Анатолія Криворучко. Саме ця людина 30 років була незмінним керівником господарства, «президентом села» Чернещина. Він фактично був батьком для 600 жителів, сотень працівників і 400 пайовиків, — згадує Олексій Гомон. За його словами, саме Анатолій Криворучко розпочав тісну і багаторічну співпрацю з компанією «КУБ-ГАЗ».

Завдяки партнерству, «КУБ-ГАЗ» разом з місцевими жителями постійно розвиває проекти, що покращують життя громади та  кожного жителя.

Ярослава Фоніна

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до прес-офісу компанії: media@burisma.com

Images on this page are licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Creative Commons License