Burisma планує до кінця року провести 7 гідравлічних розривів

20.09.2016

Міжнародна енергетична група Burisma, найбільша незалежна газовидобувна компанія в Україні, проведе два гідравлічних розриви пласта (ГРП) протягом вересня-жовтня. Пілотні проекти будуть здійснені на Ракитнянському газоносному родовищі в Харківській області спільно з американською компанією ProPetro Services, що спеціалізується на проведенні гідророзривів. До кінця 2016 року Burisma планує здійснити всього сім ГРП, поширивши застосування технології також на інших родовищах.

Buklet-3ver-_color__MG_7164_3

Ще навесні група Burisma заявила про придбання 15 насосів загальною потужністю 35 тис. кінських сил у сервісної нафтогазової компанії ProPetro Services, лідера у цьому сегменті. Лише в США компанія провела понад 10 тис. успішних ГРП. Таким чином, Burisma стала власником найбільшого флоту не лише в Україні, а й СНД, що дозволить в масштабах всієї країни «оживити» свердловини, які простоюють, і на яких видобуток нафти або газу традиційними способами вже неможливий або малорентабельний. Запуск і управління проектом здійснюватимуть американські фахівці.

«Ми прийняли стратегічне рішення стати найбільш інноваційною приватної газовидобувною компанією в Україні. Тому компанія буде продовжувати інвестувати в обладнання, людей і технології. Метод ГРП — це ще один етап для реалізації стратегії нарощування внутрішнього видобутку природного газу. Ми об’єднуємо навколо групи Burisma кращих фахівців в світі і найбільш технологічне обладнання», — зазначив головний виконавчий директор по українським операціями Burisma Тарас Бурдейний.

Наявність сучасного флоту і фахівців американської компанї ProPetro можуть стати загальнонаціональним проектом, що дасть можливість брати участь в тендерах на послуги різним компаніям, зокрема, найбільшій державній газовидобувній компанії «Укргазвидобування».

Buklet-3ver-_color__MG_7173_0

Метод ГРП наразі доволі часто застосовується глобальними видобувними компаніями як технологія інтенсифікації видобутку вуглеводнів. Проведення першого в світі ГРП приписується компанії Halliburton, яка здійснила його в США в 1947 році. На сьогоднішній день кількість свердловин в США, на яких була здійснена комерційна операція з гідророзриву пласта, перевищує 1 млн.

Buklet-3ver-_color__MG_7178_4

Нагадаємо, що раніше Burisma розпочала співпрацю з компанією Dawson, придбавши сейсмічне обладнання, яке не має аналогів в Україні. Обладнання дозволяє повністю забезпечувати не лише власні потреби в сейсміці, а й надавати послуги іншим газовидобувним компаніям, охоплюючи великі площі і надаючи більш якісну сейсмічну інформацію.

 

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до прес-офісу компанії: media@burisma.com

Images on this page are licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Creative Commons License