Burisma Group відкрила нове родовище газу в Харківській області

16.08.2018

Запаси і ресурси газу в межах Пегедівської площі можуть скласти понад 7 000 млн кубометрів

В результаті проведених геологорозвідувальних робіт Burisma Group відкрила нове родовище газу в Харківській області — на Веселковій структурі Пегедівської площі, повідомила компанія. В результаті проведення попереднього підрахунку на етапі геологічного вивчення запаси і ресурси газу в межах Пегедівської площі можуть скласти понад 7 000 млн куб. м.

«Під час пошукового буріння в складних геологічних умовах на Веселковій структурі глибиною понад 5 000 тис. метрів свердловиною були розкриті газонасичені пласти. Під час випробування свердловини було отримано промислові добові дебіти — понад 200 тис. кубометрів газу», — повідомив Тарас Бурдейний, CEO Burisma Group.

Свердловина пробурена до глибини 5 400 м і зупинена в фундаменті, що сформовано гранітними породами. В процесі буріння розкрито 7 газоносних і газонасичених інтервалів у візейських і серпухівських відкладеннях нижнього карбону із загальною потужністю продуктивних пластів близько 60 м.

Встановлена газоносність Веселкової структури підтвердила попередні оптимістичні прогнози по перспективності всього комплексу локальних об’єктів на території Пегедовської площі.

У зв’язку з цим, з метою підготовки до промислового буріння, в даний час ведуться роботи з комплексної переобробки і переінтерпретації сейсморозвідувальних матеріалів в межах Пегедівської площі, а також на суміжних ділянках, за результатами яких будуть закладатися нові пошукові свердловини.

«За результатами проведених досліджень свердловини та інтерпретації матеріалів буріння будуть проведені уточнення геологічної моделі Веселкової структури зокрема і Пегедівської площі в цілому, детальний аналіз ресурсної бази. Згодом компанією буде прийнято рішення про подальшу геологорозвідку і визначено роль нового відкриття у виробничій схемі розробки Веселкової структури і Пегедівської площі», — повідомив CEO Burisma Group. На буріння пошукової свердловини пішло близько 8 місяців.

Пегедівка стала другим родовищем газу, відкритим в Україні в 2018 році. У травні державна компанія «Укргазвидобування» оголосила про відкриття родовища в Харківській області.

За словами Тараса Бурдейного, Burisma Group докладає значних зусиль для створення нової ресурсної бази та збільшення видобутку природного газу.

«Зараз ми продовжуємо буріння свердловин на Водянівському, Рокитнянському та Роганському родовищах. Також добурена пошукова свердловина на Гуцулівському родовищі, де вже проведені ГІС і відкриті нові поклади газу. У червні компанія почала бурити свердловину на Пилипівській площі в Івано-Франківській області та Нікловицькому родовищі Львівської області», — зазначив Тарас Бурдейний.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до прес-офісу компанії: media@burisma.com

Images on this page are licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Creative Commons License