Енерго-сервісна компанія «ЕСКО-ПІВНІЧ» завершує будівництво нового газопроводу

Енерго-сервісна компанія «ЕСКО-ПІВНІЧ» завершує  будівництво газопроводу високого тиску довжиною 8200 м, який об’єднає структуру Журавлина Деркачівсько-Войтенківської площі і Водянівське родовище.

«Розвиток газовидобувної промисловості в Україні тісно пов’язаний не тільки з відкриттям та розробкою газових родовищ, але й з покращенням  умов транспортування та використання газу. Будівництво і введення в експлуатацію нашого трубопроводу направлене саме на розв’язання цих питань. Крім того, завдяки появі нового газопроводу не лише з’являться нові робочі місця та збільшиться обсяг податків, але й підвищиться рівень екологічної та енергетичної безпеки України», –– зазначив Тарас Бурдейний, Генеральний директор Енерго-сервісної компанії «ЕСКО-ПІВНІЧ».

За допомогою нового трубопроводу природний газ, добутий на Клубанівській площі та структурі Журавлиній Деркачівсько-Войтенківської площі, транспортуватиметься на газорозподільчу станцію Водянівського родовища, де за допомогою турбодетандерної установки відбуватиметься його поглиблене очищення від пропан-бутанової суміші (СПБТ або LPG). Після очищення природний газ високої якості надходитиме до газових магістралей України.

Будівництво турбодетандерної  установки –– великий інвестиційний проєкт вартістю понад 1 млрд грн, який удосконалить процес переробки природного газу, збільшить рентабельність його видобутку та знизить собівартість робіт. За допомогою її використання, у компанії прогнозують значне скорочення викидів парникових газів. Потужність турбодетандерної установки 2-2,5 млн куб м газу/добу.

Завершення будівництва заплановане на IV квартал 2021 року.

Довідково: Енерго-сервісна компанія «ЕСКО-ПІВНІЧ» займається пошуком, розвідкою, видобутком та реалізацією природного газу, конденсату, нафти, має багаторічний досвід роботи в нафтогазовій галузі України. «ЕСКО-ПІВНІЧ» співпрацює з сотнями українських та іноземних компаній, завжди вчасно виконуючи зобов’язання.