Парламентарії відвідали найбільші родовища з видобутку природного газу

Народні депутати-представники Комітетів Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та з питань антикорупційної політики відвідали ряд об’єктів видобутку та переробки газу держкомпанії «Укргазвидобування» та приватних незалежних газодобувних компаній, з метою вивчення їх можливостей щодо збільшення обсягів внутрішнього видобутку природного газу.

Цей захід здійснювався паралельно з проведенням 11-ої панелі Всеукраїнського форуму «Україна 30» під патронатом Офісу Президента України і Кабінету міністрів України — «Стале використання надр та відновлення пошкоджених екосистем», на якому обговорювалося майбутнє освоєння надр. Зокрема, народні депутати проінспектували родовища в Полтавській та Харківській областях.

«Для країни зараз є вирішальним питання: яким чином ми зможемо збільшувати наш видобуток газу? Треба рухатися однією командою. В нас є потужний приватний сектор. В «Укргазвидобуванні» сучасні напрацювання. Вони дуже багато інвестували за останні роки для того, щоб нарощувати свою технічну базу», — заявив голова фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді України Давид Арахамія.

Також Давид Арахамія звернув увагу, що такі приватні компанії як «Еско-Північ» та «СістемОйлІнжінірінг» є одними з лідерів на ринку видобутку вуглеводнів. Вони постійно впроваджують сучасні технології, встановлюють найсучасніше обладнання для максимальної автоматизації технологічних процесів, а також промислової та екологічної безпеки.

«Наша компанія багато років тому поставила своєю стратегічною метою зміцнення енергонезалежності країни й збільшення частки природного газу внутрішнього видобутку. Сьогодні у компанії найсучасніший флот бурових верстатів і устаткування в Східній Європі, що дозволяє забезпечити повний цикл видобутку вуглеводнів — від розвідки до введення в експлуатацію і обслуговування свердловин», — зазначив Тарас Бурдейний, генеральний директор ЕНЕРГО-СЕРВІСНОЇ КОМПАНІЇ «ЕСКО-ПІВНІЧ».

За результатами поїздки планується створити спільну робочу групу, до якої ввійдуть народні депутати та представники ринку. Разом вони напрацьовуватимуть необхідні зміни у законодавстві для нарощування видобутку палива.