Енерго-сервісна компанія «ЕСКО-ПІВНІЧ» завершила буріння першої свердловини глибиною 6100 на Клубанівській площі

Енерго-сервісна компанія «ЕСКО-ПІВНІЧ» у травні 2021 року завершила буріння свердловини №1 глибиною 6100 м на Клубанівській площі у Харківській області.

Це перша  з п’яти запланованих надглибоких свердловин на Клубанівській площі, де раніше не проводився видобуток вуглеводнів.

«Наша компанія ретельно та комплексно підготувалась до освоєння цієї площі: були проведені масштабні сейсморозвідувальні роботи, виконана переінтерпретація отриманих даних, геофізичні та газогідродинамічні дослідження, здійснена рекогносцировка місцевості. Це дозволяє оптимізувати програму буріння свердловин, зменшити геологічні ризики та оперативно ухвалювати рішення щодо підвищення ефективності робіт», –– повідомив Тарас Бурдейний, Генеральний директор Енерго-сервісної компанії «ЕСКО-ПІВНІЧ».

Одночасно з завершенням буріння першої свердловини, 20 квітня 2021 року компанія розпочала буріння свердловини №2 проектною глибиною 4950 м.

Також на Клубанівській площі «ЕСКО-ПІВНІЧ» планує цьогоріч пробурити свердловини №3, №5 та №10. Наразі вже готуються площадки для початку буріння свердловин №3 та №5 проектною глибиною 6200 м та 6300 м відповідно.

Буріння всіх свердловин буде проводитися безамбарним методом із застосуванням технології зневоднення шламу за допомогою спеціального осушувача. Цей метод буріння відповідає кращим міжнародним екологічним стандартам.

Для покращення транспортування добутого на Клубанівській площі газу компанія вже провела два шлейфи від свердловини №1 до установки комплексної підготовки газу (УКПГ), розташованої на газоконденсатному родовищі Журавлине  в межах Деркачівсько-Войтенківської площі (Харківська область). Після модернізації пропускна здатність цього УКПГ зросла з 1 млн куб м до 2,5 млн куб м газу за добу.

Довідково: Енерго-сервісна компанія «ЕСКО-ПІВНІЧ» займається пошуком, розвідкою, видобутком та реалізацією природного газу, конденсату, нафти, має багаторічний досвід роботи в нафтогазовій галузі України. «ЕСКО-ПІВНІЧ» співпрацює з сотнями українських та іноземних компаній, завжди вчасно виконуючи зобов’язання.