Планується буріння свердловини глибиною 4000м на Журавлиному родовищі

ТОВ «ЕНЕРГО-СЕРВІСНА КОМПАНІЯ «ЕСКО-ПІВНІЧ» що входить в енергетичну групу компаній планує спорудження свердловини №7 Журавлиного газоконденсатного родовища (ГКР) глибиною 4000м. Про це повідомляється в реєстрі оцінки впливу на довкілля (ОВД).

Згідно з повідомленням компанії «ЕСКО-Північ», передбачене буріння оціночно – експлуатаційної свердловини №7 Журавлиного ГКР глибиною 4000м за допомогою американської бурової установки «Gardner Denver GD – 1100» вантажопідйомністю 320т з дизельним приводом. На основі даних цього буріння буде проведено оцінку газоносності покладу горизонту С-9 та експлуатації газоконденсатного покладу горизонту С-5 серпуховських відкладів, зазначено в намірах.

За повідомленням, в разі отриманні промислового припливу вуглеводнів на зазначеній свердловині, планується облаштування її гирла наступним обладнанням: колонною головкою, фонтанною та запірною арматурою, присвердловинними спорудами, до складу яких входять:

  • площадка для агрегату з капітального ремонту свердловини;
  • шахта для огляду колонної головки;
  • пригирлова площадка для обслуговування лубрикатора;
  • площадка для обслуговування фонтанної арматури;
  • площадка вузла глушіння свердловини;
  • амбар аварійного спалювання газу.

Підключення свердловини до установки підготовки газу (УПГ) планують за допомогою прокладання проектного газопроводу-шлейфу Ø89х10 мм орієнтовною довжиною 350 м до існуючих комунікацій свердловини № 6 Журавлиного ГКР, яка підключена до функціонуючої технологічної УПГ Журавлиного ГКР, йдеться в намірах ОВД.

Довідка ExPro:

Журавлине ГКР входить до Деркачівсько-Войтенківської площі, та розташоване у Валківському районі, що на Харківщині. Спеціальний дозвіл на користування надрами Деркачівсько-Войтенківської нафтогазоносної площі (№ 4096) був виданий на 20р Держгеонадрами 16 лютого 2012р компанії «ЕСКО-Північ».

Площа земельної ділянки, яка необхідна для розміщення технологічного обладнання та вахтового містечка, на період спорудження свердловини №7 Журавлиного родовища становить 2,8544 га.

Джерело: https://expro.com.ua/novini/burisma-planu-burnnya-sverdlovini-glibinoyu-4000m-na-juravlinomu-rodovisch