Вісім видобувних компаній — найбільші донори бюджету в Харківській області

Найбільші донори бюджету в Харківській області — підприємства газодобувного сектору. У 2017 році, за даними видання «ВІСНИК» Державної фіскальної служби України, з ТОП-10 платників податків в Харківській області вісім компаній працюють в нафтогазовій галузі. Серед них — «Укргазвидобування»,  «Укрнафтобуріння», «Укргазвидобуток».

Найбільші нафтогазові підприємства Харківщини сплатили до регіонального бюджету 45% всіх податків, спрямованих з області. Якщо всі податки з регіону до Держбюджету склали 25,9 млрд гривень, а до місцевих бюджетів — 11,57 млрд гривень, то нафтогазові підприємства з ТОП-10 сплатили 17,1 млрд гривень. За словами голови Харківської ОДА Юлії Світличної, промисловість ще довгий час буде основним донором області.

Найбільшим платником податків Харківської області залишається «Укргазвидобування». За 2017 рік компанія за підсумками роботи в регіоні сплатила до бюджету 14,5 млрд гривень, що на 20% більше, ніж за 2016 рік. Аналітики вважають, що «Укргазвидобування» вийде в лідери за сплаченими податками вже в цьому році.

На другому місці — ТОВ “ЕНЕРГО-СЕРВІСНА КОМПАНІЯ “ЕСКО-ПІВНІЧ”. У 2017 році компанія сплатила до бюджету 1,1 млрд гривень. Це на 66 млн грн більше, ніж роком раніше.

На третьому місці впевнено посідає «Укрнафтобуріння». Ця компанія в 2017 році спрямувала до бюджету 818 млн гривень. Відзначимо, що в порівнянні з 2016 роком ця сума збільшилася вдвічі.

Приватна компанія «Укргазвидобуток», про благодійну допомогу якої вже згадувалось раніше, перерахувала до бюджету країни і області 220 млн гривень. Це ставить її на 4 місце в рейтингу найбільших платників податків Харківської області.

Відзначимо, що нафтогазовидобувні підприємства сплатили до бюджету 16,9 млрд гривень — 98% податкових відрахувань найбільших підприємств області.

Як зазначається у виданні «Вісник» Державної фіскальної служби, Харківська область посідає шосте місце в Україні за валовим регіональним продуктом і сьоме — за доходами населення.