Збільшуємо газові потужності на Карайкозівському родовищі

ТОВ “ЕНЕРГО-СЕРВІСНА КОМПАНІЯ “ЕСКО-ПІВНІЧ”, найбільший газовидобувний актив міжнародної енергетичної Групи в Україні, проводить роботи з реконструкції установки збору первинної підготовки нафти й газу (УЗППНГ) Крайкозівського родовища. Загальний обсяг інвестицій в проект складе більше 100 млн грн. Даний проект буде реалізований у рамках річної програми Групи – «Стратегія мільярдів», що передбачає капітальні інвестиції в розмірі 3 млрд гривень.

«Реалізація проекту дозволить компанії Еско-Північ майже в 5,5 разів збільшити проектну потужність родовища з видобутку газу і газового конденсату (пропускну здатність газу) – з 300 тис. до 1,5 млн кубічних метрів газу на добу. Очікується, що модернізований комплекс вийде на проектну потужність наприкінці 2017 року», – зазначає головний виконавчий директор з українських операцій Тарас Бурдейний.

 

УКПГ – це комплекс технологічного обладнання та допоміжних систем, що забезпечують збір та підготовку природного газу і газового конденсату до передачі у магістральну транспортну систему. На сьогодні на Карайкозівскому родовищі ведуться роботи з введення в експлуатацію нових свердловин №37, №40 та №41, де планується вести видобуток одночасно з двох горизонтів. Ще три свердловини (№42, №34 і №36) знаходяться на стадії проектної розробки.

Також на Карайкозівскому родовищі планується ввести в експлуатацію другу установку з регенерації метанолу, що дозволить повторно використовувати до 85% метанолу, який активно використовується в процесі видобутку природного газу. Перша установка з регенерації метанолу використовується на Рокитнянському родовищі.

 

За словами Тараса Бурдейного, на родовищі також планується запустити безвідхідну технологію видобутку попутного і природного газу через повну герметизацію системи збору та ліквідацію викидів в атмосферу. Спроектовано і буде введено в експлуатацію установку ШФЛВ (широка фракція легких вуглеводнів). Також у рамках проекту заплановано збільшення резервуарного парку до 1,5 тис. кубічних метрів.