У ПолтНТУ провели нафтогазовий лекторій «Дні колтюбінґа і гідророзриву пласта в Полтаві»

15.04.2016

ТОВ «НТП Бурова техніка», ПолтНТУ, Спілка буровиків України та НКЦ «Ньюфолк» провели нафтогазовий лекторій «Дні колтюбінґа і гідророзриву пласта в Полтаві».

13 квітня у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся нафтогазовий лекторій «Дні колтюбінґа і гідророзриву пласта в Полтаві» для майбутніх та досвідчених інженерів  видобувних і сервісних компаній Центрального та Північно-Східного нафтогазового регіону України. ПолтНТУ було обрано базою для проведення такого заходу оскільки він займає провідні позиції у підготовці фахівців нафтогазової справи України. Перші спеціальності по підготовці інженерів з обладнання нафтових і газових промислів та видобування нафти і газу були відкриті в університеті понад 20 років тому. А Полтавський коледж нафти і газу ПолтНТУ за майже 60 років діяльності підготував тисячі висококваліфікованих кадрів для нафтової галузі багатьох країн світу.

Учасників лекторію привітав ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, академік Української нафтогазової академії Володимир Онищенко, який відмітив що на заході присутні керівники провідних нафтогазових компаній, зокрема ТОВ «НТП «Бурова техніка», НКЦ «Ньюфолк», ПАТ «Укргазвидобування», ВО «Белорусьнефть», СП «Полтавська газонафтова компанія» та NOV-Fidmash.

— Традиційно ми вже давно співпрацюємо з Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка і маємо значну підтримку. Ми і надалі будемо запрошувати людей, проводити лекції про колтюбінґові технології, які б дозволили нашій вітчизняній нафтогазовидобувній промисловості йти вперед, налагоджувати видобуток нафти і газу та забезпечувати енергетичну незалежність України. Крім гідророзриву і колтюбінґових установок ми презентуємо такі нові технології, як: кущове буріння та завіска бічних стовбурів на великих глибинах, — зазначив генеральний директор сервісної компанії НТП «Бурова техніка», заступник голови правління Спілки буровиків України Віталій Вітрик.

Про колтюбінґове устаткування і флоти для гідророзриву пласта розповів генеральний директор нафтогазового консалтингового центру «Ньюфолк», представник NOV-Fidmash Андрій Закревский.

— Можливість спілкування з білоруськими колегами, які змогли не втратити видобуток нафти і газу на своїй території буде корисний як нашим інженерам, так і керівникам підприємств і найголовніше, що ми це проводимо в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка, який готує фахівців нафтогазової справи – зазначив генеральний директор нафтогазового консалтингового центру «Ньюфолк» Андрій Закревский.

Про діяльність факультету нафти і газу та природокористування розповів декан, д.т.н., професор Анатолій Павленко. Він відмітив високу якість підготовки фахівців нафтогазової справи в університеті, адже випускники ПолтНТУ працюють у провідних розвідувальних, бурових, видобувних, транспортувальних та переробних підприємствах та є керівниками деяких із них.

Запрошеними лекторами виступили співробітники діючих підрозділів ПО «Белоруснефть» та Білоруського науково-дослідного і проектного  інституту нафти — Сергій Кузуб і Кирило Мироненко.

Про досвід організації і проведення найбільшого в Україні гідророзриву пласта доповів представник СП «Полтавська газонафтова компанія» Геннадій Кулинич. Про місце колтюбінґових технологій і гідророзриву пласта на сучасному ринку сервісних послуг розповіли викладачі Полтавського коледжу нафти і газу ПолтНТУ Юлія Дяченко та Олександра Усенко. За результатами проведення лекторію організатори заходу, ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, професор Володимир Онищенко і генеральний директор НТП «Бурова техніка» Віталій Вітрик, акцентували увагу на важливості розвитку науково-практичної бази новітніх технологій в розвитку вітчизняного нафтогазовидобутку, а також підготовці кваліфікованих фахівців нафтогазової справи.

Під час заходу ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимир Онищенко та директор науково-дослідного інституту Нафти й газу НАК «Нафтогаз України» Олексій Стогній підписали угоду про співробітництво. Директор науково-дослідного інституту Нафти й газу НАК «Нафтогаз України» передав науково-технічній бібліотеці ПолтНТУ підручники, навчальні посібники та фахову літературу з нафтогазової справи.

У заході взяли участь 87 інженерів, механіків, науковців і керівників — представників нафтогазової галузі України. Серед компаній, які долучилися до лекторію, були як замовники послуг з гідророзриву пласта і колтюбінґу — державне ПАТ «Укргазвидобування», в особі своєї дочірньої компанії «Укрбургаз», так і видатні приватні компанії: ПрАТ «Нафтогазвидобування», СП «Полтавська газонафтова компанія», ТОВ «Куб-газ», ТОВ «Укргазвидобуток», ТОВ «Еско-Північ» і інші. Як потенційні підрядники в заході взяли участь сервісні компанії ТОВ «Укрбурсервіс», ТОВ «Регіон» та ін.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка традиційно співпрацює з сервісними та видобувними компаніями, які виконують роботи на родовищах Полтавської області та суміжних Харківської, Сумської та Чернігівської областей. Під час заходу учасників лекторію ознайомили із навчально-науковим нафтогазовим полігоном, котрий оснащено діючим технологічним обладнанням з програмними системами керування в автоматичному режимі. А також відвідали кафедру обладнання нафтових і газових промислів, де ознайомились із навчальними лабораторіями з натурними зразками агрегатів, вузлів та елементів бурового і нафтопромислового обладнання.

Одним із головних завдань Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка є підготовка висококваліфікованих фахівців-інженерів конкурентних на міжнародному ринку праці, які допоможуть розвивати сучасну нафтогазову галузь України.

Маргарита Лубкова,

ІАЦ ПолтНТУ